Reklama
 
Blog | Pavel Klusák

100 alb roku 2007 (IV)

Po čtvrtroce vzdávám boj s časem a pro pořádek uveřejňuju výroční soupis alb, kterých si cením, aspoň syrový - neokomentovaný.

Nestihl jsem – co se dá dělat, a nutno
jít dál, s věcmi, které se dějí v těchhle dnech a týdnech. Omlouvám
se těm, kteří čekali, že se mi to podaří tak, jako se to povedlo vloni.

Posledních třicet
titulů je na tomhle blogu okomentováno v třech starších postech. Tady je
zbylých sedmdesát. Pořadí vzniklo někdy kolem desátého prosince, udělal jsem
v něm pak asi dvě úpravy. Narážím sice ještě teď každou chvíli na dobré tituly, co
vyšly vloni, ale i míra (ne)informovanosti je součást hry.

 

Reklama

70 // PETR ČICHOŇ:
Pruské balady / Preussische Balladen (Host)

69 // JUSTICE: -I-
(Ed Banger Rec / Warners)

68 // FRIGHTENED
RABBIT sings the Grey (Fat Cat Rec)

67 // MARNIE STERN:
In Advance of the Broken Arm (Kill Rock Stars / Day After)

66 // GHOST: In
Stormy Nights (Drag City)

65 // DEVENDRA
BANHART: Smokey Rolls Down Thunder Valley (XL Recordings)

64 // M. I. A.: Kala
(XL Recordings)

63 // BOXCUTTER:
Glyphics (Planet Mu)

62 // BLACK DICE:
Load Blown (Paw Tracks)

61 // ISLAJA: Ulual
YYY (Fonal)

& FURSAXA: Alone
In The Dark Wood (ATP Records)

 

60 // PLEASE THE
TREES: Lion Prayer (Absent Hour)

59 // JENS LEKMAN:
Night Falls Over Kortedala (Secretly
Canadian / Day After)

58 // VLASTIMIL
TŘEŠŇÁK: Skopolamin (Supraphon)

57 // DAN DEACON:
Spiderman of the Rings (Carpark)

56 // NINA NASTASIA
& JIM WHITE: You Follow Me (Fat Cat Records)

55 // DEREK BAILEY
& TONY OXLEY: Advocate (Tzadik)

& DEREK BAILEY:
Standards (Tzadik)

54 // MAVIS STAPLES:
We'll Never Turn Back (Anti- / Maximum Underground)

53 // IRENA A
VOJTĚCH HAVLOVI: Hudba ticha (Levné knihy)

52 // MIROSLAV
VITOUS: Universal Syncopations II (ECM / 2 HP)

& DAVID TORN:
Prezens (ECM / 2 HP)

51 // MÚM: Go Go
Smear The Poison Ivy (Fat Cat Records)

 

50 // RADIOHEAD: In
Rainbows (Waste, v r. 2008 pak XL Recordings)

49 // PLURAMON: The
Monstrous Surplus (Karaoke Kalk / Starcastic)

48 // EINSTÜRZENDE
NEUBATEN: Alles Wieder Offen (Potomak / EMI)

47 // THURSTON
MOORE: Trees Outside The Academy (Ecstatic Peace / Maximum Underground)

& JAMES BLACKSHAW:
The Cloud of Unknowing (Tompkins Square)

46 // WILCO: Sky
Blue Sky (Nonesuch / Warners)

45 // ŽIVÉ KVETY:
Bez konca (Slnko Records / Panther)

44 // ANGELS OF
LIGHT: We Are Him (Young God Records / Day After)

43 // AKRON /
FAMILY: Love Is Simple (Young God Records / Day After)

42 // FENNESZ
SAKAMOTO: Cendre (Touch / Starcastic)

41 // CHRISTINA
KUBISCH: Night Flights (Important Records)

 

40 // THE BEACH
BOYS: The Warmth of the Sun (Capitol / EMI)

39 // HEINER
GOEBBELS: Landschaft mit entfernten Verwandten (ECM New Series / 2 HP)

38 // NAČEVA +
PAVLÍČEK + DJ FIVE: Mami (Respekt)

37 // DEERHUNTER:
Cryptograms (Kranky / Day After)

36 // WHITE NOISE:
An Electric Storm (Island Records)

35 // MARHAUG /
ASHEIM: Grand Mutation (Touch / Starcastic)

34 // THE FIERY
FURNACES: Widow City (Thrill Jockey)

33 // YOUNG MARBLE
GIANTS: Collosal Youth (Domino / Day After)

32 // ARVE
HENRIKSEN: Strjon (Rune Grammofon)

31 // Periférico
(edited by Victor Gama) (Sonic Arts Network)

 

30 // ARCADE FIRE:
Neon Bible (Merge / Universal)

29 // MIDI LIDI:
Čekání na robota (X Production)

28 // VON SÜDENFED:
Tromatic Reflections (Domino / Day After)

27 // EVELYN
PETROVA, ALEXANDER BALANESCU: Upside Down (Leo)

26 // THE TWILIGHT
SAD: Fourteen Autumns & Fifteen Winters (Fat Cat)

25 // NOEL AKCHOTÉ:
So Lucky (Winter & Winter / 2 HP)

24 // FRANK BRETSCHNEIDER:
Rhythm (Raster-Noton / Starcastic?)

& POMASSL: Spare
Parts (Raster-Noton / Starcastic?)

23 // BURIAL: Untrue
(Hyperdub)

22 // VALENTIN
SILVESTROV: Bagatellen und Serenaden (ECM New Series / 2 HP)

21 // BJ NILSEN: The
Short Night (Touch / Starcastic)

 

20 // Mute Audio
Documents 1978-1984 (Mute / EMI)

& DIY – The Rise
of the Independent Music Industry After Punk (Soul Jazz)

19 // PRINZHORN
DANCE SCHOOL: Prinzhorn Dance School (DFA / EMI)

18 // KEITH ROWE:
The Room (Erstwhile Records)

17 // JEFFREY LEWIS:
12 Crass Songs (Rough Trade)

16 // LAUB:
Deinetwegen (AGF Producktion / Starcastic)

15 // ANDREW
PEKLER: Cue (Kranky / Day After)

14 // GRINDERMAN:
Grinderman (Mute Records / EMI)

13 // ANIMAL COLLECTIVE:
Strawberry Jam (Domino / Day After)

12 // PAN SONIC:
Katodivaihe (Blast First Petite)

11 // DAVID TOOP:
Sound Body (Samadhi Sound)

 

1O // SUSANNA:
Sonata Mix Dwarf Cosmos (Rune Grammofon / Ambient)

9 // PANDA BEAR:
Person Pitch (Paw Tracks)

8 // LCD
SOUNDSYSTEM: Sound of Silver (DFA / EMI)

7 // DIRTY
PROJECTORS: Rise Above (Rough Trade)

6 // KEMIALLISET
YSTÄVÄT: Kemialliset Ystävät (Fonal Records)

5 // ROBERT WYATT:
Comicopera (Domino Records / Day After)

4 // BATTLES:
Mirrored (Warp / Maximum Underground)

3 // PJ HARVEY:
White Chalk (Island Records / Universal)

2 // RICHARD YOUNGS:
Autumn Response (Jagjaguwar / Day After)

1 // BJÖRK: Volta
(One Little Indian / Universal)

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama